Un tânăr în vârstă de 28 de ani, din municipiul Hunedoara, care conducea un autoturism pe strada 22 Decembrie, la intersecția cu bulevardul Republicii, nu a acordat prioritate de trecere şi a intrat în coliziune cu un autoturism, ce era condus regulamentar de un bărbat de 58 ani. „În urma accidentului rutier a rezultat rănirea uşoară a conducătorului auto care circula regulamentar, precum şi a unui bărbat de 37 de ani, pasager în autoturismul condus de bărbatul care nu a acordat prioritatea de trecere”, a informat IPJ Hunedoara.




