Furt de mesteceni la Pui

Poliţiştii Postului de Poliție Pui au prins, sâmbătă, 11 ianuarie 2020, în urma unei acţiuni, doi bărbaţi care furau zeci de mesteceni. Despre cei doi bărbaţii – unul de 30 de ani şi altul în vârstă de 32 de ani, ambii din comuna Pui –  poliţiştii au stabilit că „s-au deplasat pe un teren din localitatea Uric, de unde au tăiat şi au sustras 59 de arbori de esenţă mesteacăn, material lemnos care nu a fost marcat silvic”, după cum informează un comunicat de presă al IPJ Hunedoara. În acest caz, cercetările vor fi continuate de către poliţiştii Secției de Poliție Rurală Baru sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăiere fără drept de arbori și furt de arbori.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente