Joi, în jurul orei 09:40, un bărbat în vârstă de 66 de ani, din comuna Orăștioara de Sus, în timp ce conducea un autoturism pe D.J 705F, din direcţia Sibișel spre Orăștie, pe un sector de drum în aliniament, a pierdut controlul autoturismului şi a părăsit partea carosabilă, răsturnându-se. În urma accidentului a rezultat rănirea gravă a conducătorului auto. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală, a informat IPJ Hunedoara.




