Consiliul Județean Hunedoara a organizat Gala Excelenței, în care au fost premiați hunedorenii care au avut rezultate excepționale.
Elevi, sportivi, inventatori au fost invitații reprezentanților Consiliului Județean Hunedoara la Gala Excelenței, găzduită la Teatrul de Artă din Deva. Consiliul Județean Hunedoara i-a premiat pe ambasadorii județului și ai țării. „Suntem mândri de performanțele lor, de rezultatele cu care se întorc acasă de la concursuri pe discipline și competiții sportive. Le mulțumim că prin munca și talentul lor promovează județul în țară și în lume”, a informat Consiliul Județean Hunedoara. 57 de tineri hunedoreni, care au obținut în acest an rezultate remarcabile pe plan internațional, au fost răsplătiți de către președintele Consiliului Județean Hunedoara, Laurențiu Nistor, cu câte o diplomă de excelență și cu câte un premiu în valoare de 1.000 de lei. Tinerii hunedoreni au fost susținuți în sală de colegi, profesori și de devenii care au dorit să le fie alături. La final, Ansamblul Profesionist ”Drăgan Muntean” a oferit tuturor un program de colinde și dansuri populare, a informat Consiliul Județean Hunedoara.




