Arborii uscați din Parcul Cetate au fost tăiați

Cei 10 arbori uscaţi de lângă locul de joacă din Parcul Cetăţii au fost tăiaţi, în cursul acestei săptămâni, de către Serviciul Public de Întreţinere şi Gospodărire Municipală Deva, urmând ca, la toamnă, în locul lor să fie plantate specii mai rezistente, după ce vor fi luate toate măsurile care să asigure întreţinerea şi dezvoltarea acestora. Totodată, în urma avizului favorabil al Agenţiei pentru Protecţia Mediului Hunedoara, începând de luni, 1 august 2016, SPIGM va executa lucrări de tăiere definitivă la alţi patru arbori uscaţi, aflaţi lângă locul de joacă de pe strada Barbu Lăutaru, care reprezintă un pericol pentru copiii care vizitează zona, a informat Primăria Deva.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente