Cei 10 arbori uscaţi de lângă locul de joacă din Parcul Cetăţii au fost tăiaţi, în cursul acestei săptămâni, de către Serviciul Public de Întreţinere şi Gospodărire Municipală Deva, urmând ca, la toamnă, în locul lor să fie plantate specii mai rezistente, după ce vor fi luate toate măsurile care să asigure întreţinerea şi dezvoltarea acestora. Totodată, în urma avizului favorabil al Agenţiei pentru Protecţia Mediului Hunedoara, începând de luni, 1 august 2016, SPIGM va executa lucrări de tăiere definitivă la alţi patru arbori uscaţi, aflaţi lângă locul de joacă de pe strada Barbu Lăutaru, care reprezintă un pericol pentru copiii care vizitează zona, a informat Primăria Deva.




