Valer Ungur a fost numit în funcția de prefect al județului Hunedoara, a anunțat, miercuri, purtătorul de cuvânt al Guvernului, Liviu Iolu. „S-au făcut numiri de prefecți privind exercitarea cu caracter temporar, prin detașare în condițiile legii, a funcției publice de prefect al județului Hunedoara de către domnul Ungur Valer, iar o altă hotărâre privind exercitarea cu caracter temporar, prin detașare în condițiile legii, a funcției publice de subprefect al județului Alba de către domnul Zincă Marius”, a spus Iolu. Valer Ungur a fost angajat al Administrației Județeane a Finanțelor Publice Hunedoara.




