Pompierii au salvat un ied prăbușit într-o fântână

Pompierii Detaşamentului Orăştie au intervenit în Homorod pentru salvarea unui ied căzut într-o fântână adâncă de aproximativ 15 metri.„Cu ajutorul echipamentelor aflate în dotarea containerului multirisc pompierii au asamblat un dispozitiv care le-a permis să coboare în siguranţă în fântână, să recupereze iedul din apă şi să-l aducă la suprafaţă”, a informat Anemona Doda, purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Hunedoara. Cei trei pompieri implicaţi în acţiune s-au asigurat ca iedul nu a suferit nicio vătămare şi apoi l-au încredinţat stăpânului său.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente