Prins la furat, deși trebuia să rămână în izolare

Polițiștii din Aninoasa au oprit în trafic, pe Drumul Național 66 A, un bărbat în vârstă de 39 de ani, din municipiul Petroșani, care conducea o camionetă încărcată cu deșeuri feroase, cu privire la care bărbatul a declarat că provin de la o exploatare minieră din zona Coroiești-Vulcan.

„Cu ocazia verificării, polițiștii au stabilit că bărbatul ar fi trebuit se se afle în izolare la domiciliu, ca urmare a revenirii din străinătate. Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de furt, iar bărbatul a fost depus într-un centru de carantinare instituționalizată, fiind totodată sancționat contravențional amendă in vaoare de 1.000 de lei, pentru părăsirea izolării”, a informat Bogdan Nițu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Hunedoara.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente