Potrivit simulărilor realizate pe softul central, Marius Surgent (ALDE) este deputat în județul Hunedoara. Acesta a declarat, pentru ZHD, că așteaptă rezultatele oficiale.
”În urma simulărilor făcute pe softul central, ALDE Hunedoara a luat un mandat de deputat pe județ, iar cel de-al șaselea mandat a fost redistribuit către PSD. Deci PSD va avea patru deputați, PNL un deputat și ALDE un deputat. Acum așteptăm rezultatul oficial și le mulțumim celor care au ieșit la vot și în mod deosebit celor care ne-au votat pe noi”, a declarat, în urmă cu doar câteva minute, Marius Surgent.




