VESTE BUNĂ PENTRU OVIDIU HADA. Fostul primar a făcut primul pas spre eliberare

Ovidiu Hada, fostul primar al Hunedoarei, din anii 2008 – 2012, a fost înfăţişat maistraţilor Judecătoriei Aiud, care au dispus asupra cererii de eliberare condiţionată a acestuia.

„Instanţa admite propunerea Comisiei de propuneri pentru liberare condiţionată din cadrul Penitenciarul Aiud privind condamnatul Hada Ovidiu Marius, deţinut în executarea pedepsei de 5 ani închisoare aplicată prin sentinţa penală nr.201/2013 a Curţii de Apel Alba-Iulia pentru săvârşirea infracţiunii prev. de Legea pentru prevenirea faptelor de corupţie. Dispune liberarea condiţionată a condamnatului de sub puterea mandatului de executare a pedepsei numărul 229/2015 emis de Curtea de Apel Alba-Iulia, atrăgându-i atenţia asupra consecinţelor nerespectării prevederilor articolului 61 Cod penal (1969)”, a informat Judecătoria Aiud. Procurorii au depus contestaţie, iar soluţia finală va fi dată de tribunal.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente