Medalii naționale la lupte pentru LPS Cetate

La Covasna s-au disputat, în week-end-ul recent încheiat, finalele Campionatului Național de lupte libere la seniori și tineret (U23), competiție la care au participat, cu succes, și sportive legitimate la LPS Cetate Deva. Astfel, luptătoarele pregătite de profesorul Suraj Moravan au cucerit o medalie de argint prin Denisa Fodor, în cadrul categoriei de greutate 59 de kilograme și una de bronz, prin Elena Anca (62 kg), în vreme ce Dalia Anca și Mirabela Văcărașu s-au clasat în apropierea podiumului de premiere. În urma cumulării rezultatelor pentru stabilirea clasamentului general pe echipe, unde au fost 16 participante, LPS Cetate Deva, pentru prima oară în istorie, a urcat pe podiumul de premiere, fiind pe treapta a treia a acestuia, după puternicele cuburi CSM Craiova și Steaua București.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente