Tragedie în Orăștie. Un copil a murit înecat

Un copil în vârstă de 12 ani a murit înecat într-o baltă din Orăştie, în apropierea râului Orăştie. Băiatul, însoţit de un adult şi un alt minor se afla la scăldat într-un ochi de apă format după excavaţiile efectuate în timpul lucrărilor la construcţia autostrăzii.

A fost scos din apă, iar un paramedicii şi medicii de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Hunedoara i-au aplicat, timp de aproape o oră maneverele de rescuscitare.

„Din păcate, în ciuda manevrelor de resuscitare, copilul a decedat”, aprecizat Călin Dumitrescu, purtătorul de cuvânt al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Hunedoara.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente