Directorul Grădinii Zoologice din Hunedoara, Aurel Bold, și-a depus demisia din funcție, la solicitarea primarului municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu. Până în 15 iulie, Grădina Zoologică din Hunedoara rămâne închisă publicului, din cauza unor nereguli constatate de Direcția Sanitar Veterinară Hunedoara, în timpul controlului desfășurat în urmă cu două săptămâni.




