Un bărbat de 55 de ani, din Orăştie, care conducea un autoturism pe strada Eroilor, din municipiu, din direcția Deva spre Sebeș, nu a acordat prioritate de trecere a două femei, în vârstă de 61, respectiv 63 de ani, ambele din municipiu, care se angajaseră în traversarea regulamentară a străzii, prin loc special amenajat şi marcat. „În urma accidentului rutier a rezultat rănirea celor două femei”, a informat IPJ Hunedoara.




