O femeie în vârstă de 61 de ani, din comuna Ribița, în timp ce conducea un autoturism pe D.N.76, pe raza comunei Ribiţa, din direcția Brad-Oradea, a efectuat un viraj către un drum secundar fără a acorda prioritate de trecere unui autoturism care se deplasa din sens opus, condus regulamentar de un bărbat în vârstă de 49 de ani, din comuna Tomești. În urma accidentului a rezultat rănirea gravă a conducătoarei auto, a informat IPJ Hunedoara.




