Echipajele Serviciului Judeţean de Ambulanţă Hunedoara şi pompierii au intervenit, duminică, seara, în ajutorul unui tânăr care s-a răsturnat cu maşina într-o râpă, pe drumul judeţean Nădăştia de Jos – Haţeg.
La ieşirea din satul Nădăştia de Sus, şoferul a pierdut controlul volanului şi a ieşit în decor, răsturnându-se şi lovind cu autoturismul un copac. A fost rănit uşor, în urma impactului.
„Tânărul a fost scos din maşină cu răni uşoare şi era foarte confuz”, a relatat un martor al accidentului.
Autoturismul avariat a fost scod din râpă de pompieri.




