Al 55-lea deces al unui pacient cu noul coronavirus, în județul Hunedoara

În județul Hunedoara, 492 de oameni au fost diagnosticați cu noul coronavirus. 174 dintre aceștia s-au vindecat și au fost externați, însă numărul pacienților decedați, care au fost infectați și cu Covid 19 a ajuns, miercuri, la 55.
Cazul 55 a fost o femeie de 87 ani, aflată în grija unui cămin de bătrâni din județul Hunedoara. A fost internată în 22 aprilie, după ce cu o zi în urmă a fost diagnosticată cu Covid 19. A murit în 29 aprilie. Comorbidități: boală renală cronică, nedializată, HTA, demență mixtă, insuficiență cardiacă.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente