În județul Hunedoara, 492 de oameni au fost diagnosticați cu noul coronavirus. 174 dintre aceștia s-au vindecat și au fost externați, însă numărul pacienților decedați, care au fost infectați și cu Covid 19 a ajuns, miercuri, la 55.
Cazul 55 a fost o femeie de 87 ani, aflată în grija unui cămin de bătrâni din județul Hunedoara. A fost internată în 22 aprilie, după ce cu o zi în urmă a fost diagnosticată cu Covid 19. A murit în 29 aprilie. Comorbidități: boală renală cronică, nedializată, HTA, demență mixtă, insuficiență cardiacă.




