În județul Hunedoara, 634 de oameni au fost diagnosticați cu noul coronavirus, arată raportul prezentat marți de Prefectura Județului Hunedoara, conform informațiilor primite de la Centrul de Coordonare Si Conducere a Intervenției – Hunedoara.
Numărul pacienților vindecați a ajuns la 515. Peste 2.350 de hunedoreni se află în carantină și în izolare. Cel puțin 70 de oameni infectați cu Covid 19 au decedat în județul Hunedoara, mulți dintre ei având afecțiuni cronice grave.
La Spitalul Județean de Urgență din Deva sunt internați 10 pacienți confirmați cu virusul SARS-CoV-2.




