Cecilia Vormair a fost condamnată

vormairMagistraţii Tribunalului Hunedoara au pronunţat sentinţa în dosarul în care Cecilia Vormair a fost trimisă în judecată pentru că şi-a aruncat pruncul nou-născut într-un tomberon. „Instanţa a respins cererea formulată de inculpată. pentru schimbarea încadrării juridice din tentativă la infracţiunea de omor calificat în infracţiunea de vătămare corporală gravă. Iunculpata a fost condamnată la şase ani închisoare şi la cinci ani interzicerea drepturilor civile”, a precizat Ildiko Glăman, purtătoarea de cuvânt a Tribunalului Hunedoara.

Gest neomenesc

Cecilia Vormair va rămâne în arest preventiv. Totuşi, atât ea cât şi procurorii pot declara apel împotriva sentinţei Tribunalului Hunedoara. În luna iunie, Cecilia Vormair, din Petroşani, a fost arestată preventiv, după ce, la scurt timp după ce a născut, şi-a învelit copilul în cârpe, l-a pus apoi într-o pungă de plastic şi l-a aruncat într-un tomberon. Pruncul a fost găsit şi salvat de un angajat al serviciului de salubritate, iar ulterior a fost transportat la spitalul din Petroşani. Femeia a recunoscut fapta şi a declarat anchetatorilor că a vrut să scape de copil, pentru a nu fi părăsită de iubitul ei, care nu ştia că este însărcinată cu un alt bărbat.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente