Au început Zilele Municipiului Petroșani.

Chiar dacă anul acesta bugetul local este mult mai mic decât în anii precedenți, după modificările aduse Codului Fiscal, Primăria Petroșani a găsit totuși o modalitate de a nu renunța la manifestările denumite generic Zilele Municipiului Petroșani, devenite deja tradiționale.

 

Timp de trei zile, Petroșaniul sărbătorește, iar vineri și sâmbătă sunt programate două spectacole cu participarea unor artiști îndrăgiți de muzică populară și ușoară.

“Pe 15 iunie va avea loc un concert de muzică populară unde vor evolua ansambluri, interpreți/formații din întreaga țară. Pe 16 iunie va avea loc un concert pop rock unde vor evolua artiști consacrați, iar pe 17 iunie va avea loc un concert cu interpreți/ansambluri din Petroșani, unde se vor promova tinerii din municipiul nostru”, a precizat primarul Petroșaniului, Tiberiu Iacob – Ridzi. – Amănunte in Informatia Vaii Jiului

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
spot_img
spot_img
pariuri sportive online romania

Știri Recente