13.7 C
Deva
joi, mai 15, 2025

LA BEJAN. Campionatul Mondial de Fotbal, urmărit pe un ecran gigant

Deva va beneficia din acest an de un nou spaţiu de agrement, în care va fi amplasat şi un ecran gigant pe care vor rula filme sau…meciuri de fotbal

ecranDevenii vor beneficia începând din acest an de un spaţiu de picnic “ca afară”, dotat cu un ecran gigant, pe care seara vor rula filme. Zona de agrement urmează să fie amplasată în apropierea Pădurii Bejan din Deva. Este vorba despre un proiect al actualului edil al Devei, care spune că în acest fel, locuitorii oraşului vor fi interesaţi să petreacă mai mult timp în aer liber.

Inaugurat în pragul verii

“Va fi un spaţiu de picnic, unde oamenii să se poată relaxa, să urmărească seara un film. Probabil că noua zonă de agrement va fi inaugurată înainte de Campionatul Mondial de Fotbal, cee ce va face posibilă urmărirea meciurilor sub cerul liber. Vom monta şi scaune, dar oamenii vor putea să stea şi pe pături. De asemenea, se intenţionează amplasarea unui spaţiu de servicii, cu răcoritoare şi gustări”, spune Andrei Nistor, purtător de cuvânt al Primăriei Deva.

Ideea primarului Mărginean urmează să fie pusă în practică imediat ce vremea va permite, iar costurile pentru realizarea noul spaţiu de relaxarea al devenilor, vor minime.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
spot_img

Știri Recente

/*ADNOW*/