-2 C
Deva
luni, februarie 17, 2025

Concluzie: nu va fi căldură în sistem centralizat/ CEH poate asigura teoretic agentul termic, dar faptic este greu de crezut!

Poate, dar nu mai are timp. Cam așa s-ar rezuma cele comunicate de oficialii Complexului Energetic Hunedoara referitor la distribuția în sistem centralizat a agentului termic în Petroșani. Cel mai probabil în această iarnă abonații vor apela la surse alternative de încălzire sau vor îngheța de frig în apartamente.
Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA anunță că este pregătită din punct de vedere tehnic să înceapă producția și transportul agentului termic către beneficiarii sistemului centralizat de termoficare. Locuitorii și instituțiile publice din Municipiul Petroșani vor putea beneficia de serviciul de termoficare prin intermediul autorității locale, susțin cei de la CEH. Practic este însă mai dificil. – Amanunte in Informatia Vaii Jiului

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
spot_img

Știri Recente

/*ADNOW*/