Încă o demisie din PNL. Fostul copreşedinte al Organizaţiei Municipale a PNL Deva, Nicolae Pasc, a semnat astăzi adeziunea la ALDE, după ce a demisionat din PNL. Acesta a fost şi membru în Comitetul Judeţean Executiv al PNL Hunedoara. Nicolae Pasc a declarat că a luat această decizie nemulţumit de drumul pe care îl parcurge PNL şi a decis să se înscrie în ALDE, convins fiind de reuşita acestui partid. Mai mult decât atât, Pasc a mai precizat că şi alţi membri PNL vor face acelaşi lucru în următoarele zile.




