28 C
Deva
vineri, iunie 21, 2024

APROAPE FINALIZATĂ. Lista candidaţilor PSD la funcţia de primar

Din lista PSD lipsesc candidaţii pentru Deva, Lupeni, Călan, Bătrâna şi Ribiţa. În lista pesediştilor se regăsesc candidaţi care în alegerile trecute au candidat din partea adversarilor politici. De asemenea, nici un primar în funcţie nu a rămas pe dinafara listei

Comitetului Executiv al Partidului Social Democrat a stabilit lista cu propuneri la alegerile locale din 2016 la funcţia de primar.

BRAD – Cazacu Florin,

HUNEDOARA – Bobouţanu Dan,

ORĂŞTIE – Bălan Ovidiu Laurenţiu,

PETROŞANI – Nicolae Florin,

VULCAN – Ile Gheorghe,

ANINOASA – Dunca Nicolae,

GEOAGIU – Cărăguţ Vasile,

HAŢEG – Timiş Nicolae,

PETRILA – Jurca Vasile,

SIMERIA – Rîşteiu Emil Ioan,

URICANI – Buhăescu Dănuţ,

BAIA DE CRIŞ – Rişcuţa Sorin, BARU MARE – Bolesc Octavian, BĂCIA – Alba Florin,BĂIŢA – Diniş Damian,BALŞA – Boldor Ioan, BĂNIŢA – Marc Ioan, BERIU – Ilie Fragniere Sanda Mioara, BLĂJENI – Raţ Nicolae, BOŞOROD – Grecu Ioan, BRĂNIŞCA – Ştef Adel, BRETEA ROMÂNĂ – Beica Ioan Aron, BUCEŞ – Vlad Ioan, BUCUREȘCI –Laslău Leontin Stelian, BULZEŞTII DE SUS – Suba Mirel Ion, BUNILA – Stroia Romulus, BURJUC – Bartha Gabriel, CÂRJIŢI – Iştoc Marcel, CERBĂL – Ţif Marica, CERTEJU DE SUS – Vinţan Cozmin Florin, CRISCIOR – Başa Dorin, DENSUŞ – Vârtopean Adrian Ionel, DOBRA –Pădurean Ovidiu Iosif, GENERAL BERTHELOT – Budulan Silvia, GHELARI – Bulbucan Ioan, GURASADA – Nan Silviu, HĂRĂU – Albu Weber Lucian Mihael, ILIA – Şoancă Daniel, LĂPUGIU DE JOS – Stretean Ionel, LELESE – Achim Ciprian, LUNCA CERNII – Petrovai Vasile, LUNCOIU DE JOS – Indrieş Liviu Vasile, MĂRTINEŞTI – Botescu Adinel, ORĂŞTIOARA – Stoicoiu Ovidiu, PEŞTIŞU MIC – Budae Radu Ion, PUI – Vonica Iancu, RAPOLTU MARE – Roman Octavian Gheorghe, RĂCHITOVA – Tăşală Valer, RÂU DE MORI – Mituca Ovidiu, ROMOS – Uriţescu Aurel, SARMIZEGETUSA – Cordoş Adrian Claudiu Mihai, SĂLAŞU DE SUS – Marica Petru Sorin, SÂNTĂMĂRIA ORLEA – Pescari Ion, ŞOIMUŞ – Dubar Mirel Daniel/ Neamţu, Iordan Ionel/ Părău Călin, TELIUCU INFERIOR – Rus Ciprian Raul, TOMEŞTI – Tămaş Octavian Tiberiu, TOPLIŢA – Nandra Constantin, TOTEŞTI – Pasconi Tiberiu, TURDAŞ – Bocşeri Remi, VAŢA DE JOS – Mihuţ Ghiocel, VĂLIŞOARA – Groza Gheorghe Dorin, VEŢEL – Henţiu Ioan,
VORŢA – Hamugă Cornel, ZAM – Brezovan Ionel Cristian.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
spot_img

Știri Recente

/*ADNOW*/