Cătălina Dumitran e Miss Bikini Junior la Mondialele de fitness Miami Pro. Ploieşteanca de numai 21 de ani este noua senzaţie a fitnessului mondial.
Tânăra, absolventă a Colegiului IL Caragiale din Ploieşti, în prezent studentă la Facultatea de Drept, a curcerit săptămâna trecută titlul de BIKINI JUNIOR – AMATEURS în cadrul Campionatelor Mondiale Miami Pro, cea mai importantă competiţie de fitness din lume., desfăşurată în Marea Britanie la St Albans.
Cătălina Dumitran este prima sportivă din România care obţine acest titlu şi va concura de acum înainte la profesionişti. Ploieşteanca nu este la prima performanţă de acest gen, ea fiind şi campioană balcanică la fitness. Are foarte multe titluri naţionale şi internaţionale.


