Un tânăr de 21 de ani, din comuna Băiţa, care conducea o motocicletă pe un drum din Ormindea, într-o curbă ușoară la dreapta a pierdut controlul asupra motocicletei şi a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 47 ani, din județul Timiș, care circula regulamentar din sens opus. În urma accidentului rutier a rezultat rănirea gravă a conducătorului motocicletei, iar în cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă, a informat Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara. „Poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului au constatat că tânărul de 21 de ani nu deţinea permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule”, a informat IPJ Hunedoara.




