12 C
Deva
duminică, mai 5, 2024

FUTSAL/CUPA ROMÂNIEI/AUTOBERGAMO DEVA PE DOUĂ FRONTURI!/Au bătut Cupa!

Lider în Liga 1 echipa de fotbal în sală AS FC Autobergamo Deva s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României ediţia 2013-2014. Antrenorul-jucător Florin Matei a marcat 3 goluri.

DSC_0011Autobergamo Deva a debutat cu dreptul în Cupa României! În jocul disputat duminică seara la Iaşi în Faza a II-a a competiţiei „KO”, Autobergamo Deva a învins şi descalificat, scor 7-5, la pauză 5-2, pe CSMS.

Deva a condus ostilităţile

În faţa a aproximativ 800 de spectatori evoluţia scorului în partida Iaşi – Deva a fost următoarea: scor 0-1 (Macingo – minutul 6), 1-1 (Mandea, 8’), 1-2 (Cr. Matei, 14’), 1-3 (A. Moţ, 15’), 1-4 (Fl. Matei, 17’, foto), 2-4 (Cărare, 20’, din lovitură de pedeapsă de la 6 metri), 2-5 (Fl. Matei, 20’, din lovitură de pedeapsă de la 10 metri), în prima repriză. După pauză scor 3-5 (Pisică, 25’), 3-6 (Lucian Popescu, 26’), 4-6 (Cataramă, 28’), 4-7 (Fl. Matei, 32’), 5-7 (Cărare, 40’).

Deva, normă de 7 goluri cu Iaşi

A fost al treilea joc în actualul sezon dintre CSMS Iaşi şi Autobergamo Deva care s-a impus şi în cele două jocuri din Liga 1: scor 7-3 în tur, etapa a II-a respectiv 7-4 în retur, în etapa a XIII-a, ambele jocuri s-au disputat anul trecut.

[box border=”full”]

CUPA ROMÂNIEI/ALTE REZULTATE DIN FAZA A II-A

City ‘Us Târgu Mureş calificată din oficiu. 18 goluri la Clinceni

Alte rezultate din Faza a II-a a Cupei României la futsal au fost: Infopress Odorheiu Secuiesc (L2) – United Galaţi, scor 1-3, United Clinceni (L2) – FK Odorheiu Secuiesc, 5-13, Spicom Sfântu Gheorghe – Progresul Focşani, 6-2, Dunărea Călăraşi – KSE Târgu Secuiesc 3-1, City’us II Târgu Mureş (L2) – Inter Gheorgheni 7-4. Aseară, după închiderea ediţiei s-a jucat ultimul meci din această fază a competiţiei, Sportis Târgovişte – Clujana Cluj Napoca, în timp ce deţinătoarea trofeului, City’Us Târgu Mureş este calificată direct în sferturile de finală ale Cupei României.