Un accident cu doi răniţi s-a produs ieri în dreptul localităţii Vălişoara. Andreea F., de 32 de ani, din Deva, aflată la volanul unui automobil Renault a pierdut controlul volanului, a intrat pe contrasens unde a lovit frontal un automobil marca Ford, condus regulamentar de Ioan B., de 39 de ani, din comuna Sălciua, judeţul Alba. În urma accidentului a rezultat rănirea uşoară a pasagerei autoturismului condus de IOAN B., LENUŢA B., de 37 de ani, din comuna Sălciua, judeţul Alba. Potrivit informaţiilor martorilor aflaţi la faţa locului, conducătoarea auto a intrat pe contrasens în momentul în care şi-a îndreptat atenţia de la carosabil pentru îndepărtarea unei viespi care a pătruns în habitaclul maşinii.






