Alți doi angajați de la SEWS România – Deva, diagnosticați cu Covid 19

După ce, miercuri, trei salariați ai fabricii de componente auto SEWS România, filiala Deva, au fost diagnosticați cu noul coronavirus, alți doi angajați au fost diagnosticați cu virusul SARS – COV 2, au informat reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Hunedoara. Cele două persoane s-au prezentat la Spitalul municipal din Hunedoara, unde au fost testate pentru virusul SARS-COV 2, iar rezultatele au fost pozitive. Toți cei cinci angajați lucrează în același schimb, patru dintre ei fiind din municipiul Hunedoara, iar unul din Deva.

Ancheta epidemiologică va continua la fabrica din Deva, unde a fost declarat focar. Sunt vizate mai multe persoane care au intrat în contact cu bolnavii, colegi de serviciu dar și membri ai familiilor lor, care au fost trimise în izolare.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente