Mesajele „Ponta minte”, „PSD fură” și „Heil Hitler”, mâzgălite cu vopsea pe zidul podului rutier de la intrarea în municipiul Deva, îi întâmpină pe șoferi de mai multe zile.
Graffiti-urile care strică peisajul de la intrarea în oraș pătează zidurile văruite și vopsite recent. Deasupra lor se înalță numele municipiului Deva, iar în fața piciorului de pod au rămas florile și candele așezate de familiile îndoliate ale victimelor unor accidente rutiere.
Mesajele triviale vor fi îndepărtate, susține viceprimarul Devei, Răzvan Mareș. Acesta a adăugat că și în trecut, de mai multe ori, zona de la intrarea în reședința de județ a fost vandalizată.
„O soluție ar putea fi să montăm în zonă camere video de supraveghere, pentru a-i descuraja pe cei care fac astfel de acte de vandalism”, a declarat viceprimarul Răzvan Mareș.




