Un bărbat de 45 de ani, din localitatea Aurel Vlaicu, care conducea un autoturism pe D.N.7, dinspre Orăştie spre Sebeş, a pierdut controlul asupra autoturismului, a intrat în şanţul de pe partea dreaptă a sensului său de deplasare şi s-a răsturnat. „În urma accidentului rutier a rezultat rănirea uşoară a conducătorului auto, a unei femei de 80 de ani şi a unui minor de 8 ani, ambii din localitatea Aurel Vlaicu, pasageri în autoturism”, a informat IPJ Hunedoara.




