Joi, în jurul orei 13:30, un bărbat de 58 de ani, din municipiul Sibiu, care conducea o autoutilitară pe DN 66, dinspre Haţeg spre Petroşani, între localităţile Petroşani şi Băniţa, într-o curbă periculoasă la dreapta, a pătruns pe sensul opus şi a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus regulamentar de un cetățean bulgar, în vârstă de 46 de ani. În urma accidentului a rezultat rănirea ușoară a conducătorilor auto, precum şi a unui pasager din autoturismul condus de cetăţeanul bulgar. În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă.




