Un autotren a luat foc pe autostrada Deva – Orăștie

Pompierii din Deva au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins un camion, care circula pe autostrada Deve – Orăștie. Nicio persoană nu a fost rănită.

Garda de intervenţie a Detaşamentului de pompieri Deva a fost implicată, miercuri dimineaţă, în operaţiunile de stingere a unui incendiu izbucnit la un autotren ce rula pe autostrada A1, pe raza localităţii Şoimuş. „Echipajul de stingere, a constatat că incendiul se manifesta la roţile din spate ale autotrenului. Pompierii au stins rapid incendiul reuşind stoparea propagării arderii la încărcătură şi restul autotrenului. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de o defecţiune la sistemul de frânare al roţilor”, a informat Anemona Doda, purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Hunedoara. Circulaţia pe autostrada A1 nu a fost afectată deoarece conducătorul autotrenului a reuşit să scoată mijlocul de transport pe banda de urgenţă. Nicio persoană nu a fost rănită şi nici nu a suferit arsuri sau intoxicaţie cu fum, au precizat reprezentanții ISU Hunedoara.

Știri Similare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Stai conectat

17,116FaniÎmi place
110CititoriConectați-vă
7,410AbonațiAbonați-vă
spot_img
pariuri sportive online romania
spot_img
spot_img

Știri Recente